ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH PRZYZAKŁADOWYCH PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO 'CHEMOBUDOWA-KRAKÓW' S.A.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji  i    nauki  z dnia 26 stycznia 2022r. wsprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wzwiązku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz art. 30bustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) wokresie od dnia 27 stycznia 2022r. do dnia 27 lutego 2022 r. zajęcia są realizowane zwykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.   w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych              w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

17-30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji 

z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,
a  Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością                                 i  szczęściem.

GRONO PEDAGOGICZNE

GRONO PEDAGOGICZNE

Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile składamy  najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą. Bezprecedensowy akt terroru. Wśród nas są Przyjaciele i Koledzy, którzy pochodzą z Ukrainy, zostawili tam swoje rodziny i bliskich.
Jesteśmy z Wami! Możecie na nas liczyć.
УКРАЇНА МИ З ВАМИ

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został ustanowiony, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. ”. Młodzież naszej szkoły, włączyła się w krakowskie obchody tego dnia organizowane przez Wojewodę Małopolskiego. O godzinie 9.00. uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Katedrze na Wawelu, a następnie wraz z kolegami z innych szkół przemaszerowali ulicami Krakowa do Parku im. H. Jordana, gdzie czekały liczne atrakcje. Z tej okazji na korytarzu szkolnym została przygotowana gablota informacyjna, natomiast na lekcjach historii została przedstawiona prezentacja multimedialna „Żołnierze Niezłomni”. Odpowiedzialni: mgr Beata Głuch, mgr Marcin Olajossy

Solidarni z Ukrainą. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie mogliśmy pozostać obojętni! Zorganizowaliśmy zbiórkę finansową, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami a zarazem ma pomóc potrzebującym. Prośba o wsparcie spotkała się z dużym odzewem. Zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup środków opatrunkowych, leków, opasek uciskowych i środków dezynfekujących. Przygotowana przez nas pomoc trafi bezpośrednio do potrzebujących, dzięki wolontariuszce – Adzie Nykolyn z klasy 4TB. Dziękujemy za każdy odruch serca który wspiera naród ukraiński w tak trudnych chwilach. Pamiętajmy że dramat który rozgrywa się tuż przy naszej granicy jest wojną która zagraża pokojowi na całym świecie. Dyrekcja szkoły

Mikołaj w Prusach

 

Dnia 7 grudnia 2021r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Michał Cichy, Michał Kubala i Krystian Dej z klasy 4ta odwiedzili Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Prusach. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wspólna zabawa mikołajkowa  z podopiecznymi Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, kolejnym razem jednak musieliśmy dostosować się do obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną. Na ręce Siostry Dyrektor przekazaliśmy mikołajkowe upominki i świąteczne życzenia, które na pewno sprawią podopiecznym wiele radości.

 

Odpowiedzialni: mgr Michał Kukla, mgr Sabina Bałas-Gąssowska

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od zatańczenia poloneza- polskiego tańca narodowego oraz zaśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie z klasy 1te przygotowali inscenizację słowno- muzyczną pod tytułem „Powtórka z historii Polski”, podczas której zostały przypomniane wydarzenia dotyczące rozbiorów, powstań narodowych, wielkiej emigracji oraz I wojny światowej. Wszyscy uczestnicy spotkania, oglądnęli film animowany „Historia niepodległości Polski” .

 

odpowiedzialne: mgr Katarzyna Kubańska, mgr Sabina Bałas-Gąssowska

 
Obchody 100.lecia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża
 
Sto lat temu  Polski Czerwony Krzyż jako pierwsza organizacja humanitarna aktywizował młodzież w szkołach do działań społecznych na terenie odrodzonego państwa polskiego. Pierwsze szkolne koła PCK powstały w 1921r. i to one zapoczątkowały powszechny ruch młodzieżowy pod nazwą Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża. 
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą tego wydarzenia uczniowie z naszej szkoły włączyli się w akcję Forever Young Polish Red Cross, mającą na celu zrzeszenie uczniów z czerwonym emblematem garderoby. Był to wyraz wsparcia i wdzięczności wobec wolontariatu PCK.
 
 
 

XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika

 

16 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Biegu Memoriałowym im. Bogdana Włosika. Celem biegu było uczczenie pamięci Bogdana Włosika
i innych ofiar stanu wojennego, promocja miasta Krakowa i Nowej Huty, popularyzacja sportu, biegów rekreacyjnych oraz postaw patriotycznych.

Bogdan Włosik został zastrzelony podczas demonstracji przez funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa 13 października 1982 r. przy kościele Arki Pana w Nowej Hucie. Miał 20 lat, był uczniem III klasy technikum i pracownikiem Huty im. Lenina.

Bieg na dystansie ok. 4,2 km przebiegał na trasie: brama główna ArcelorMittal Poland S.A. -
al. Solidarności – Plac Centralny – ul. gen. Wł. Andersa – ul. Ludźmierska – ul. Obrońców Krzyża – Technikum Gastronomiczne obok kościoła Arka Pana.

 

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w trzech kategoriach:

 

K-III (kobiety rocznik 2004 i starsze)

M-II (mężczyźni 2007-2005)

M-III (mężczyźni 2004-1989)

 

W swoich kategoriach zajęli następujące miejsca:

 

- Andriana Nykolyn, czas 30.39.09, K-III, 37 miejsce

- Dominik Baran, czas 18.06.12, M-III, 14 miejsce

- Łukasz Luty, czas 20.20.47, M-II, 11 miejsce

- Michał Cichy, czas 21.04.33, M-III, 28 miejsce

- Aleksander Żołkwa, czas 21.44.52, M-III, 32 miejsce

- Konrad Wodecki, czas 23.40.82, M-III, 40 miejsce

- Michał Kubala, czas 23.57.73, M-III, 42 miejsce

- Ilja Pidlożnyj, czas 27.56.51, M-III, 52 miejsce

- Kamil Jedynak, czas 28.18.70, M-II, 23 miejsce

- Jakub Siejka, czas 28.54.31, M-II, 25 miejsce

- Adam Oleksy, czas 30.27.12, M-II, 27 miejsce

- Krystian Ostrowski, czas 30.29.99, M-II, 28 miejsce

- Piotr Tynor, czas 30.39.47, M-III, 53 miejsce

- Jakub Kaczmarczyk, czas 30.49.05, M-III, 55 miejsce

- Filip Hyjek – startował poza klasyfikacją

 

Bezpośrednio po biegu odbył się finał konkursu – Historia Bogdana Włosika      i KRH NSZZ Solidarność, w którym udział wziął Aleksander Żołkwa.

 

Opiekę nad uczniami biorącymi w biegu sprawowała mgr Katarzyna Gargula,    a na mecie czekali na uczestników dyrekcja szkoły i pozostali nauczyciele.

 

Na terenie Politechniki Krakowskiej w dniu 5 marca 2022 roku został przeprowadzony etap okręgowy XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Tynor uczeń klasy 4tb, Krystian Wojciechowski uczeń klasy 4tb, Kacper Torba uczeń klasy 3te.

 

 

„Paździerzowe półkotapczany”, „zatęchłe piewnice” i „koszmarne bohomazy” to tylko kilka przykładów sformułowań, z których pisownią musieli się zmierzyć uczestnicy szkolnego dyktanda. Z bykami ortograficznymi walczyli uczniowie klas 1TE, 3TE, 3TA, 4TA oraz 4 TB dnia 29 marca 2022 roku. Zwycięzca konkursu – Michał Cichy z klasy 4TA – popełnił tylko jeden błąd ortograficzny, 2. i 3. lokatę zajęli kolejno Krystian Dej oraz Michał Zasada, również uczniowie klasy 4TA. Szkolnym mistrzom ortografii oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia gratulujemy!

 

Polski Dzień Czekolady

Aby sięgnąć po czekoladę, dla jej miłośników każda okazja jest dobra. Jeśli jednak ktoś potrzebuje do tego pretekstu, 12 kwietnia jest idealną datą, ponieważ to właśnie dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Czekolady - będącą ulubionym deserem milionów ludzi na całym świecie.

Historia czekolady sięga czasów Majów, którzy uprawiali drzewa kakaowe, a powstałe kakao mieszali z wodą, mąką kukurydzianą, miodem i chili, sporządzając napój zwany „xocolatl”, co oznacza „gorzka woda”. U Azteków czekolada zyskała miano – „napoju bogów”. My Europejczycy możemy delektować się czekoladą, dzięki sprowadzeniu jej przez Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Corteza.

12 kwietnia 2022r aby uczcić Dzień Czekolady, dyrekcja szkoły wraz z uczniami z klasy 3TA częstowała uczniów różnymi smakami czekolady.

Konkurs „Co Ty wiesz o regionie”

Dnia 11.04. w naszej szkole odbył się konkurs „Co Ty wiesz o regionie” organizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego. W quizie online wzięli udział uczniowie klasy 3te : Ewa Kołodziejczyk, Konrad Dzieża i Dawid Strój. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące wszechstronnej wiedzy o Małopolsce: tradycji, zabytków, przyrody, sportu i inwestycji charakterystycznych dla naszego regionu. W tym roku, w związku z jubileuszem 200 – lecia urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140 – lecia śmierci pioniera przemysłu naftowego oraz działacza niepodległościowego, quiz dedykowany był tej znamienitej postaci związanej z naszym regionem.

odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

Piotrze GRATULUJEMY

FINAŁ IX EDYCJI OLIMPIADY BUDOWLANEJ W MWSLIT WE WROCŁAWIU

1 kwietnia 2022 r. w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i

Transportu we Wrocławiu odbył się Finał IX edycji Olimpiady Budowlanej.

AKTUALNOŚCI

#ŁączyNasPamięć – Akcja Żonkile 2022

 

Akcja Żonkile to organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich społeczno-edukacyjna edycja, mająca na celu pielęgnowanie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. W ramach realizacji w klasach technikum          i szkoły branżowej zostały przeprowadzone lekcje poświęcone powstaniu w getcie warszawskim oraz przedstawiono program wydarzeń. Tematem przewodnim jubileuszowej 10 edycji w tym roku była „Miłość” i jej różne oblicza.

Odpowiedzialny: mgr Beata Głuch

 

Dzień Dziecka w DPS w Prusach

Z okazji Dnia Dziecka przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Aleksander Bajew z klasy 3ta odwiedził Dom Pomocy Społecznej dla dziewcząt w Prusach. Wizyta poprzedzona była zbiórką upominków podarowanych przez uczniów naszej szkoły. Podopieczni Zgromadzenia Córek Bożej Miłości otrzymali m.in. maskotki, kolorowanki, gry i puzzle. Jak co roku przywitano nas uśmiechem, a wręczone prezenty sprawiły podopiecznym DPS dużo radości.

odpowiedzialne: mgr Sabina Bałas-Gąssowska,                  mgr Katarzyna Kubańska

 

Dzień Dziecka

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

1 czerwca kiedy dzień ten obchodzimy w Polsce, dyrekcja szkoły umilała lekcje rozdając uczniom słodycze.

W dniu 19 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach pilotażowego projektu „Rajd po fach”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pn. Krakowski Ośrodek Kariery.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych. W trakcie zajęć młodzież mogła poznać specyfikę zawodu technik urządzeń                    i systemów energetyki odnawialnej jak również wykonać samodzielnie doświadczenia. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem. Gratulujemy zapału i chęci zdobywania nowych umiejętności. Do zobaczenia na następnych warsztatach.

 

 

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

życzy 

Grono Pedagogiczne

FORTUNA KOŁEM SIĘ TOCZY…

         OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA                 (29 kwietnia 2022 r.)

 

O tym, że Fortuna kołem się toczy, Polacy przekonywali się wielokrotnie w dziejach . Momenty chwały i świetności przeplatały się z okresami upadku. Nowatorskie i ważne dzieło uchwalenia Konstytucji      3 maja poprzedziło Konfederację Targowicką, symbol zdrady i hańby.

Koło Fortuny toczyło się również dziś (dosłownie!) dla uczestników konkursu historycznego przygotowanego i przeprowadzonego przez p. S. Bałas – Gąssowską. Prawidłowe odpowiedzi na pytania m.in. o okoliczności i autorów uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja (1791 roku) były nagradzane oklaskami i słodyczami.

Odpowiedzialni: p. S. Bałas – Gąssowska, p. Fulara

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą. Bezprecedensowy akt terroru. Wśród nas są Przyjaciele i Koledzy, którzy pochodzą z Ukrainy, zostawili tam swoje rodziny i bliskich.
Jesteśmy z Wami! Możecie na nas liczyć.
УКРАЇНА МИ З ВАМИ

Wyjście dydaktyczne do Pałacu Krzysztofory i na wykład do WSZiB

Dnia 22 marca uczniowie klasy 3f wraz z wychowawcą wzięli udział w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Zarządzania                        i Bankowości ,podczas którego zapoznali się z ofertą dydaktyczną uczelni oraz uczestniczyli w wykładzie                            „ W pierwszej pracy”. Młodzież poznała zagadnienia dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej oraz praw i obowiązków pracownika      i pracodawcy. Uczniowie wypełnili też test swoich predyspozycji zawodowych. Następnie młodzież odwiedziła Muzeum Historyczne Krakowa mieszczące się w Pałacu Krzysztofory. Na wystawie „Kraków od początku bez końca” uczniowie podziwiali wiele eksponatów takich jak: strój Lajkonika, berła burmistrzów krakowskich, uzbrojenie rycerskie, maszkarony, dzieła Matejki, Mehoffera, Malczewskiego. Młodzież miała też okazje wejść do wnętrza szopki krakowskiej.

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

„Paździerzowe półkotapczany”, „zatęchłe piewnice” i „koszmarne bohomazy” to tylko kilka przykładów sformułowań, z których pisownią musieli się zmierzyć uczestnicy szkolnego dyktanda. Z bykami ortograficznymi walczyli uczniowie klas 1TE, 3TE, 3TA, 4TA oraz 4 TB dnia 29 marca 2022 roku. Zwycięzca konkursu – Michał Cichy z klasy 4TA – popełnił tylko jeden błąd ortograficzny, 2. i 3. lokatę zajęli kolejno Krystian Dej oraz Michał Zasada, również uczniowie klasy 4TA. Szkolnym mistrzom ortografii oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia gratulujemy!

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji przewodniczący SU – Aleksander Bajew wręczył nauczycielkom i uczennicom tulipany oraz przekazał wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

 

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

                              Szkolny Konkurs o Prawach Człowieka

Dnia 11 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie o Prawach Człowieka. Do rywalizacji przystąpiło 14 osób z klas trzecich i czwartych technikum, którzy w dwuosobowych zespołach wykazywali się wiedzą o prawach przynależnych każdemu z nas. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie interaktywnych ćwiczeń dotyczących znajomości historii, generacji praw człowieka, postaci oraz organizacji walczących        o przestrzeganie naszych praw.

Laureatami konkursu zostali : I miejsce Michał Cichy i Krystian Dej ( 4ta)

II miejsce Aleksander Żołkwa i Konrad Wodecki ( 4ta)

III miejsce: Ewa Kołodziejczyk i Dominik Wilk ( 3te)

 

Zwycięzcom gratulujemy !

Odpowiedzialna: Sabina Bałas-Gąssowska

Dnia 7 marca 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w II Krakowskiej Konferencji Online „Mamo, tato, pomóżcie mi rozwinąć skrzydła” organizowanej przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną pn. Krakowski Ośrodek Kariery. Wydarzenie kierowane było do rodziców dzieci, które stają przed wyborem szkoły średniej, a odbywało się pod hasłem: „Rozmowa z dzieckiem jest ważnym elementem procesu wyboru szkoły ponadpodstawowej”. W ramach konferencji swoją prelekcję wygłosił pedagog naszej szkoły Paweł Rybak.