Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

Młodzież naszej szkoły z klasy 2TE i 4TA uczestniczyła w targach pracy. Była to okazja zapoznania się uczniów z taką formą poszukiwania pracy i zaplanowania swojej kariery zawodowej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wyszukiwać interesujące oferty pracy i staże oraz bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami.

Organizatorami wydarzenia był: Grodzki Urząd Pracy i Wydział Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa.

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH PRZYZAKŁADOWYCH PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO 'CHEMOBUDOWA-KRAKÓW' S.A.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji  i    nauki  z dnia 26 stycznia 2022r. wsprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wzwiązku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz art. 30bustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082) wokresie od dnia 27 stycznia 2022r. do dnia 27 lutego 2022 r. zajęcia są realizowane zwykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.   w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych              w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

17-30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 Życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji 

z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,
a  Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością                                 i  szczęściem.

GRONO PEDAGOGICZNE

GRONO PEDAGOGICZNE

Zbliżający się Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile składamy  najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą. Bezprecedensowy akt terroru. Wśród nas są Przyjaciele i Koledzy, którzy pochodzą z Ukrainy, zostawili tam swoje rodziny i bliskich.
Jesteśmy z Wami! Możecie na nas liczyć.
УКРАЇНА МИ З ВАМИ

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został ustanowiony, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. ”. Młodzież naszej szkoły, włączyła się w krakowskie obchody tego dnia organizowane przez Wojewodę Małopolskiego. O godzinie 9.00. uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Katedrze na Wawelu, a następnie wraz z kolegami z innych szkół przemaszerowali ulicami Krakowa do Parku im. H. Jordana, gdzie czekały liczne atrakcje. Z tej okazji na korytarzu szkolnym została przygotowana gablota informacyjna, natomiast na lekcjach historii została przedstawiona prezentacja multimedialna „Żołnierze Niezłomni”. Odpowiedzialni: mgr Beata Głuch, mgr Marcin Olajossy

Solidarni z Ukrainą. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie mogliśmy pozostać obojętni! Zorganizowaliśmy zbiórkę finansową, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami a zarazem ma pomóc potrzebującym. Prośba o wsparcie spotkała się z dużym odzewem. Zebrane środki przeznaczyliśmy na zakup środków opatrunkowych, leków, opasek uciskowych i środków dezynfekujących. Przygotowana przez nas pomoc trafi bezpośrednio do potrzebujących, dzięki wolontariuszce – Adzie Nykolyn z klasy 4TB. Dziękujemy za każdy odruch serca który wspiera naród ukraiński w tak trudnych chwilach. Pamiętajmy że dramat który rozgrywa się tuż przy naszej granicy jest wojną która zagraża pokojowi na całym świecie. Dyrekcja szkoły

Mikołaj w Prusach

 

Dnia 7 grudnia 2021r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Michał Cichy, Michał Kubala i Krystian Dej z klasy 4ta odwiedzili Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Prusach. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wspólna zabawa mikołajkowa  z podopiecznymi Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, kolejnym razem jednak musieliśmy dostosować się do obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną. Na ręce Siostry Dyrektor przekazaliśmy mikołajkowe upominki i świąteczne życzenia, które na pewno sprawią podopiecznym wiele radości.

 

Odpowiedzialni: mgr Michał Kukla, mgr Sabina Bałas-Gąssowska

 

Apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy od zatańczenia poloneza- polskiego tańca narodowego oraz zaśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie z klasy 1te przygotowali inscenizację słowno- muzyczną pod tytułem „Powtórka z historii Polski”, podczas której zostały przypomniane wydarzenia dotyczące rozbiorów, powstań narodowych, wielkiej emigracji oraz I wojny światowej. Wszyscy uczestnicy spotkania, oglądnęli film animowany „Historia niepodległości Polski” .

 

odpowiedzialne: mgr Katarzyna Kubańska, mgr Sabina Bałas-Gąssowska

 
Obchody 100.lecia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża
 
Sto lat temu  Polski Czerwony Krzyż jako pierwsza organizacja humanitarna aktywizował młodzież w szkołach do działań społecznych na terenie odrodzonego państwa polskiego. Pierwsze szkolne koła PCK powstały w 1921r. i to one zapoczątkowały powszechny ruch młodzieżowy pod nazwą Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża. 
W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą tego wydarzenia uczniowie z naszej szkoły włączyli się w akcję Forever Young Polish Red Cross, mającą na celu zrzeszenie uczniów z czerwonym emblematem garderoby. Był to wyraz wsparcia i wdzięczności wobec wolontariatu PCK.
 
 
 

XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika