czwartek, marzec 21, 2019

Wirtulany spacer po szkole

 

 Wirtulany spacer po szkole

 

 

"UWAGA!!! NOWY ZAWÓD ze stypendium dla ucznia - technik dróg kolejowych i obiektów inżynieryjnych"

 
Dni Otwarte Szkoły - 16 marca 2019r. oraz 27 kwietnia 2019r.
od godz. 9.00 - 12.00
ZAPRASZAMY młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych !!!!

 

 

 

Zapraszamy do oglądnięcia filmu TVP z cyklu „Dobre, bo polskie” poświęconego firmie "Chemobudowa-Kraków S.A.".

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 r. uczniowie klasy 1 ta wybrali się do kina „Kijów”, gdzie odbyło się, zorganizowane przez krakowski IPN i Kuratorium Oświaty w Krakowie, spotkanie edukacyjne z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wysłuchali wykładu dr. Michała Wenklara poświęconego głównie konspiracyjnym oddziałom młodzieżowym oraz obejrzeli fabularyzowany film dokumentalny pt. „Kochankowie z lasu”, w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego. Była to opowieść o trudnej miłości w czasie wojny i pierwszych latach powojennych. Niemiecki nazizm został zastąpiony komunizmem.

Tysiące żołnierzy AK, NSZ, WiN ukrywało się w lasach. Nie inaczej było na Mazowszu, gdzie zbrojny opór trwał aż do 1954 r. Właśnie tam rozgrywała się akcja filmu.

Dla wszystkich uczestników była to żywa lekcja historii.


Odpowiedzialna: mgr Beata Głuch, mgr Sabina Bałas- Gąssowska