sobota, maj 25, 2019

Wirtulany spacer po szkole

 

 Wirtulany spacer po szkole

 

 

"UWAGA!!! NOWY ZAWÓD ze stypendium dla ucznia - technik budownictwa kolejowego"

 
 

www.pitax.pl

 

 

 

Zapraszamy do oglądnięcia filmu TVP z cyklu „Dobre, bo polskie” poświęconego firmie "Chemobudowa-Kraków S.A.".

 

Mistrzostwa Szkoły w Wieloboju Siłowym

4 marca 2019 r., trwające ponad miesiąc zawody w wieloboju siłowym o mistrzostwo szkoły – zakończone. Udział wzięło 56 uczniów z 7 klas.

KONDYCJĘ – WYTRZYMAŁOŚĆ – SIŁĘ, mogli sprawdzić w następujących konkurencjach: podciąganie na drążku /nachwytem/, padnij – powstań z piłką lekarską 3 kg, podnoszenie ciężarka 10 kg /na przemian prawa - lewa ręka/ i trójskok z workiem sanbag 10 kg. Maksymalny czas przy każdej próbie wynosił 1 minutę i ilość powtórzeń przeliczana była na punkty.

Punktacja była następująca: drążek = 3 pkt; 1 podciągnięcie do wysokości brody i powrót do wyprostowanych ramion, padnij – powstań z piłką lekarską = 2 pkt; z pozycji stojącej przejście do leżenia, dotknięcie piłką za głową, następnie przejście do pozycji stojącej i wyprostowanie ramion nad głową, podnoszenie ciężarka = 1 pkt.; z pozycji stojącej przejście do przysiadu, podniesienie ciężarka z podłoża, przejście do pozycji stojącej i wyprostowanie ramienia nad głową, naprzemianstronnie lewa – prawa ręka, trójskok z workiem sanbag, 10 cm = 1 pkt., po skoku nie można przesunąć obydwu stóp, próba nieważna. 

W tegorocznej edycji wieloboju siłowego tytuł szkolnego STRONG MEN zdobył Łukasz Stefański z klasy 1 TA z wynikiem 191 pkt., wicemistrzostwo wywalczył Radosław Kubacki z wynikiem 180 punktów, a najniższe miejsce na podium przypadło Mateuszowi Kwincie z wynikiem 177,5 punktów (obaj z klasy 3 T).

Podziękowania dla Pana Adama Kuciela od organizatorów za przygotowanie worka sanbag. Zawody przeprowadzili: Katarzyna Gargula i Wiesław Kucab.

WIELOBÓJ SIŁOWY

WYNIKI

LP

NAZWISKO I IMIĘ

KLASA

PUNKTY

                        1.         

Stefański Łukasz

1ta

191,0

                        2.         

Kubacki Radosław

3t

180,0

                        3.         

Kwinta Mateusz

3t

177,5

                        4.         

Kupczyk Kamil

2b

175,5

                        5.         

Zbroja Dawid

1b

171,5

                        6.         

Solarz Hubert

2t

165,0

                        7.         

Sikora Daniel

2a

160,0

                        8.         

Kot Krzysztof

3t

148,0

                        9.         

Kusia Patryk

2a

147,0

                    10.         

Sendor Adrian

2b

143,0

                    11.         

Warszawski Mateusz

2a

142,5

                    12.         

Galej Mateusz

2a

142,0

                    13.         

Kowal Damian

2a

137,0

                    14.         

Motyka Paweł

1b

136,5

                    15.         

Rusek Patryk

1b

136,5

                    16.         

Kasperczyk Damian

1tb

134,0

                    17.         

Sikora Krystian

1b

134,0

                    18.         

Ziółek Jakub

2t

130,0

                    19.         

Wątor Kamil

2b

127,0

                    20.         

Kaszowski Kamil

1b

126,0

                    21.         

Ziętara Bartłomiej

1b

122,0

                    22.         

Stanek Norbert

2b

122,0

                    23.         

Knafel Mateusz

2a

121,5

                    24.         

Zając Damian

1b

120,0

                    25.         

Wójcik Wojciech

2b

117,0

                    26.         

Podedwórny Kamil

1tb

116,5

                    27.         

Wodolski Dawid

1tb

115,5

                    28.         

Sasulski Dariusz

3a

112,0

                    29.         

Różeński Grzegorz

1tb

109,0

                    30.         

Joniec Bartłomiej

2b

108,0

                    31.         

Dzieża Jakub

1tb

107,5

                    32.         

Strojek Piotr

1tb

105,5

                    33.         

Tabor Radosław

1b

105,0

                    34.         

Magiera Bartosz

2t

105,0

                    35.         

Wojciechowski Krystian

1tb

103,5

                    36.         

Sobczyk Konrad

2b

103,0

                    37.         

Pietrzyk Grzegorz

1tb

102,0

                    38.         

Jędralczyk Kornel

1b

100,5

                    39.         

Dudek Krystian

1b

100,0

                    40.         

Aksamit Michał

1tb

99,0

                    41.         

Zielnik Damian

2b

97,0

                    42.         

Drożdżak Sebastian

1tb

96,0

                    43.         

Tynor Piotr

1tb

95,5

                    44.         

Dobrzeniak Jakub

2t

93,0

                    45.         

Gałązkiewicz Szymon

2t

90,0

                    46.         

Kluska Kamil

2t

88,0

                    47.         

Curlej Eamanuel

2b

87,0

                    48.         

Bień Michał

2t

87,0

                    49.         

Lichosyt – Ogrodny Robert

1b

85,0

                    50.         

Piątkowski Adam

2t

85,0

                    51.         

Wojtaszek Filip

1b

80,0

                    52.         

Maj Damian

2t

79,0

                    53.         

Kozak Patryk

1tb

70,0

                    54.         

Adamczyk Piotr

1b

69,0

                    55.         

Mazur Łukasz

2t

69,0

                    56.         

Kmiecik Radosław

1b

27,0