piątek, październik 18, 2019

Wirtulany spacer po szkole

Wigilie Klasowe

„Święta Bożego Narodzenia w kulturze i tradycji polskiej” to temat przewodni zajęć dydaktyczno-wychowawczych w ostatnim tygodniu Starego Roku. W piątek porzuciliśmy pracę z arkuszami egzaminacyjnymi, lektury i rozkłady materiału na rzecz celebrowania nadchodzących Świąt. Pracownie, korytarze i sale lekcyjnie przystroiliśmy pachnąca choiną, stroikami i oświetleniem. Przygotowaliśmy wigilijne potrawy, ciasta, soki i owoce. Ławki  i biurka starannie ukryliśmy  pod śnieżnobiałymi obrusami, gdzie na honorowym miejscu gościł opłatek  ułożony artystycznie  na sianku.

W oddali rozbrzmiewały kolędowe przeboje. Stuprocentowa frekwencja klas i zaangażowanie każdego ucznia zaowocowały chwilami pełnymi wzruszeń. Nie wolno zaniedbywać tradycji, bo choć dziś nikt w to nie uwierzy, to wspomnienia takich dni pozostaną w pamięci młodych ludzi na zawsze.