sobota, maj 25, 2019

Wirtulany spacer po szkole

 

 Wirtulany spacer po szkole

 

 

"UWAGA!!! NOWY ZAWÓD ze stypendium dla ucznia - technik budownictwa kolejowego"

 
 

www.pitax.pl

 

 

 

Zapraszamy do oglądnięcia filmu TVP z cyklu „Dobre, bo polskie” poświęconego firmie "Chemobudowa-Kraków S.A.".

 

III Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Chemobudowy – Kraków S.A.

27 maja 2018 r. /niedziela/ na terenie obiektu sportowego klubu TS Tramwaj Kraków został już po raz trzeci rozegrany turniej piłkarski o Puchar Prezesa Chemobudowy – Kraków S.A.

Turniejowi towarzyszyła fantastyczna sportowa atmosfera i wspaniała, słoneczna pogoda. Historycznym wydarzeniem tych zawodów był udział dwóch drużyn zgłoszonych przez gospodarzy – pracownicy Chemobudowy i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych Chemobudowa. Los okazał się na tyle wyrozumiały, że do bezpośredniego pojedynku między tymi drużynami nie doszło.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, systemem „każdy z każdym”, a w następnej fazie systemem „pucharowym”. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu poniosła porażkę 0:2 z Com Com Zone, natomiast w kolejnym zrehabilitowała się wygrywając 6:1 z Eurovia Poland SA (strzelcy bramek: T. Jedlikowski – 2, P. Kubala, Sz. Żarnecki, N. Kawa, M. Chacia – wszyscy po 1). Ostatecznie w grupie A, ZSB Chemobudowa zajęła 2 miejsce i walczyła o 3 miejsce w turnieju z drużyną z grupy B z tego samego miejsca, a był to MPK Tramwajarze. W drużynie przeciwników występowała kobieta (była zawodniczka wielu klubów w Polsce drużyn kobiecych), która była motorem napędowym akcji ofensywnych. Mecz rozpoczął się po myśli „Tramwajarzy”, którzy objęli prowadzenie. Feta jednak nie trwała długo, po pięknym strzale w „okienko” Michała Chacia, było 1:1. W końcówce meczu po składnej akcji i strzale również w „okienko” było niestety 2:1 dla przeciwników. Mecz zakończył się takim wynikiem. To najmniej lubiane miejsce przez sportowców czyli czwarte, przypadło naszej drużynie, w składzie z grającym trenerem – Marcinem Olajossy. Pozostali zawodnicy to: Piotr Kubala, Szymon Żarnecki, Norbert Kawa, Tomasz Jedlikowski, Aleksy Pieczyrak, Hubert Solarz, Tomasz Wojtasik, Michał Chacia.

Zawody z loży honorowej obserwowali min. Andrzej Wyszyński – prezes Chemobudowa S.A., Mieczysław Trojan – członek zarządu, którzy wręczali nagrody uczestnikom turnieju oraz Beata Głuch – dyrektor szkoły ZSB Chemobudowa, Katarzyna Gargula, Wiesław Kucab – nauczyciele. Turniej, choć nie oficjalnie miał rangę zawodów międzynarodowych, w drużynach występowali piłkarze z Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy.

Klasyfikacja końcowa:1 miejsce – Com Com Zone, 2 miejsce – Chemobudowa – pracownicy, 3 miejsce – MPK Tramwajarze, 4 miejsce – ZSB Chemobudowa, 5 miejsce – Dziennikarze, 6 miejsce – Eurovia Poland SA..

Turniej zakończył się w atmosferze piknikowej przy grillu, z konsumpcją grillowanych rarytasów.

Do zobaczenia w kolejnym turnieju!!!