środa, sierpień 22, 2018

"Gimnazjalne środy - przyjdź zwiedzić szkołę w godzinach 9.00 - 14.00"

Dzień Otwarty szkoły w sobotę 9 czerwca 2018 r. od 9.00 do 11.00

Konkurs IT i cyberbezpieczeństwo – edycja 2018 – etap szkolny

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości. Cele konkursu: promocja nauki programowania, motywowanie i zainteresowanie uczniów samodzielnym poszerzaniem wiedzy w zakresie informatyki, odnalezienie osób z predyspozycjami i talentami w dziedzinie informatyki.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolny i finał w Warszawie (64 uczniów z najlepszym wynikiem punktowym w Polsce).

W etapie szkolnym uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, z wariantem czterech odpowiedzi: A, B, C, D składający się z 45 pytań. Za każdą błędną odpowiedź lub brak odpowiedzi otrzymywali zróżnicowaną liczbę punktów ujemnych. Natomiast za poprawną odpowiedź, analogicznie zróżnicowaną liczbę punktów dodatnich.

Wiesław Kucab – Koordynator Szkoły, był odpowiedzialny za zgłoszenie szkoły w systemie elektronicznym organizatora konkursu, wydrukowanie testów, zorganizowanie i  przeprowadzenie etapu szkolnego, a następnie wprowadzenie do systemu elektronicznego odpowiedzi uczestników.

Test konkursowy rozwiązywało 34 uczniów z klas: 1T, 1A, 1B, 2A pod nadzorem nauczycieli, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem – mgr Wiesław Kucab, mgr inż. Krzysztof Weigel - Milleret.

Zwycięzcą etapu szkolnego został Jarosław Walinowski, drugie miejsce zająłMateusz Knafel (klasa 1A), a trzecie miejsce dlaKamila Kupczyka (klasa 1B).