niedziela, maj 27, 2018

"Gimnazjalne środy - przyjdź zwiedzić szkołę w godzinach 9.00 - 14.00"

29.01.2018r. Konkurs Historyczny – „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldor „Nil”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  V edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Celem konkursu było propagowanie patriotyzmu poprzez popularyzację postaci Witolda Pileckiego i Augusta Emila Fieldorfa „Nila” jako polskich bohaterów narodowych, upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia niepodległościowego, a także zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Odpowiedzialna: mgr Sabina Bałas- Gąssowska