Apel z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną wydarzenia stanowił montaż słowno -muzyczny przygotowany przez uczniów klas: 2ta,2tb,3t i 4t. Prowadzący przybliżyli informacje o  wydarzeniach historycznych i postaciach, które odegrały znaczącą rolę w odzyskaniu przez Polskę wolności. Młodzież recytowała wiersze, urozmaicane patriotycznymi piosenkami. W czasie spektaklu obejrzeliśmy też dwa filmy animowane przedstawiające walkę Polaków o wolność od czasu zaborów do 1918r., prezentujące patriotyczne postawy naszego społeczeństwa.

Czytaj więcej...

„Szkoła do hymnu”

Młodzież naszej szkoły wraz z pracownikami, przyłączyła się do inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”. W dniu 8 listopada o godz. 11.11, wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego”.

Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy, do której również włączyła się nasza szkoła – „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięło udział ok 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Odpowiedzialny: dyrekcja szkoły.

Pola Nadziei – akcja pomocy na rzecz hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Uczniowie z klasy 1 e – Krzysztof Dworaczek i Mateusz Kaczmarczyk, oraz uczeń klasy 2TB – Krystian Dej wDniu Wszystkich Świętych zaangażowali się w kwestę finansową  na cmentarzu w Grębałowie z której środki będą przeznaczone w celu wsparcia podopiecznych hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i hojnością ludzkich serc. Uczniowie wraz z opiekunem
p. Bartoszem Żołnierczykiem mogli przekazać po skończonej akcji wypełnione puszki na ręce organizatorów.

Opiekun: p. Bartosz Żołnierczyk

Konkurs o Powstaniu Warszawskim

29 października 2019r. w ramach projektu: „BohaterOn – włącz historię” w naszej szkole odbył się konkurs o Powstaniu Warszawskim. W rywalizacji wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn z klas technikum. W pierwszej rundzie uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi najważniejszych dat, postaci , wydarzeń oraz ciekawostek związanych z Powstaniem Warszawskim.  W kolejnym etapie konkursu młodzież miała za zadanie uzupełnić tekst o walkach powstańczych na podstawie „ kartek z kalendarza”.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 150