WYCIECZKA SZKOLENIOWO – DYDAKTYCZNA

Uczniowie klasy 1T o specjalności ,,Technik pojazdów samochodowych” zwiedzali warsztaty mechaniczne w Zespole Szkół Mechanicznych nr 3 w Krakowie, os. Szkolne 37.

W czasie zwiedzania uczniowie zapoznali się z rodzajami i budową obrabiarek do mechanicznej obróbki skrawaniem takimi jak: tokarki , frezarki , szlifierki , dłutownice , wiertarki oraz urządzenia do cięcia metali. Uczniowie poznali również rodzaje operacji jakie można wykonywać na poszczególnych obrabiarkach.

Opieka nad młodzieżą: mgr Józef Faron i mgr inż. Krzysztof Weigel-Milleret

Czytaj więcej...

Konkurs IT i cyberbezpieczeństwo – edycja 2018 – etap szkolny

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości. Cele konkursu: promocja nauki programowania, motywowanie i zainteresowanie uczniów samodzielnym poszerzaniem wiedzy w zakresie informatyki, odnalezienie osób z predyspozycjami i talentami w dziedzinie informatyki.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolny i finał w Warszawie (64 uczniów z najlepszym wynikiem punktowym w Polsce).

Czytaj więcej...

27.04.2018r. - Głos - Tygodnik Nowohucki"

Kolejny raz jest głośno o nas w lokalnych mediach. Tym razem za sprawą Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego - sprawny w zawodzie fryzjer pod tytułem "Wiosenne inspiracje". Organizatorem był Hufiec Pracy 6-5 Kraków, a my zostalismy przedstawieni w artykule jako wspaniali organizatorzy i gospodarze konkursu.


 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas czwratych

Każdego roku z końcem kwietnia ma miejsce niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość – społeczność naszej szkoły żegna swoich absolwentów. W uroczystym pożegnaniu wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji oraz uczniowie klas młodszych. Pani Dyrektor, mgr Beata Głuch, podkreśliła w swoim przemówieniu wagę zdobytego w naszej szkole wykształcenia oraz wyborów, które absolwenci będą musieli dokonać w przyszłości. W imieniu czwartoklasistów przemawiali Mateusz Stec i Tomasz Kasza, dziękując za cztery wspólnie spędzone lata wytężonej pracy

Czytaj więcej...

Strona 1 z 119