WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY ITA

Ostatnie dni kalendarzowego lata spędziliśmy w górach. Korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza, wędrując szlakami Beskidu Zachodniego. Początkowo mieliśmy w planie zdobyć najwyższy szczyt Gorców –Turbacz (1310 m. n.p.m), ale nadzwyczajne wypadki zmieniły historię skromnej wycieczki integracyjnej klasy I Ta w wyprawę do Mordoru. Wszystko zaczęło się w Rabce, 19.09.2018 r. o 9.00, przed pensjonatem „Prezydent”.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie 8.09.2018 r.

W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, cała Polska wraz z Parą Prezydencką w tym roku czytała "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do tej akcji. Młodzież z klasy I TA pod kierunkiem p.  mgr Magdaleny Wróblewskiej przygotowała wystawkę fotograficzną pt. Nowa Huta Żeromskiego oraz prezentację multimedialną poświęconą biografii autora i genezie powstania "Przedwiośnia". 

Losowo wybrani lektorzy czytali fragmenty tej powieści i trzeba przyznać, że doskonale poradzili sobie z tekstem.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019.

Uczniowie mieli dodatkowe dwa dni wolnego dzięki temu, że 1 września wypadał w sobotę. Jak co roku powitaliśmy ten dzień uroczyście. Starsze klasy gościły m.in.  członka zarządu PPBP „Chemobudowa-Kraków” S. A., Pana Mieczysława Trojana, który zaskoczył nas wiadomością o ufundowaniu przez organ prowadzący stypendium w wysokości 450 zł. miesięcznie oraz nagrody specjalnej  500 zł. na koniec roku szkolnego. Niewygórowane wymagania stawiane stypendystom dają szansę każdemu uczniowi „Chemobudowy” na solidny zastrzyk gotówki w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 123