Konkurs Wiedzy o Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Konkursu Wiedzy o Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych,terroryzmu, międzynarodowych trybunałów karnych, jeńców wojennych oraz historii i struktury Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Organizatorem konkursu był Polski Czerwony Krzyż.
 
odpowiedzialna: mgr Sabina Bałas- Gąssowska

Projekt "Metamorfoza"

W dniu 16.03.2018 r. (piątek) uczennice naszej szkoły Izabela Kijowska oraz Machura Natalia uczestniczyły w projekcie „Metamorfoza” organizowanym przez Dyrekcję Samorządowego Przedszkola nr 45 w Krakowie przy wsparciu Pani Jadwigi Miłek. Ideą spotkania była zmiana gdzie podstawą były narzędzia fryzjerskie dostępne w każdym domu a finalna metamorfoza ograniczona jest jedynie przez naszą wyobraźnie.

Czytaj więcej...

Konkurs "Kangur matematyczny"

Jak co roku w naszej szkole odbyła  się XXVII edycja konkursu „Kangur  matematyczny”

Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja ”Kangourou Sans Frontieres”. W Polsce „Kangur Matematyczny” koordynowany jest przez Uniwersytet Toruński.

W tegorocznej edycji wzięło udział 52 uczniów. W kategorii JUNIOR – 27 uczniów, w kategorii STUDENT – 25 uczniów.

Czytaj więcej...

Góra Grosza 2018

Już po raz XVIII Towarzystwo „Nasz Dom” zorganizowało akcję Góra Grosza. Celem na który zbierane były drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Czytaj więcej...

Bufet pod Kombinatem

Wystawa Bufet pod Kombinatem w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dzieje Nowej Huty jest podróżą przez historię życia codziennego mieszkańców Nowej Huty widzianego przez pryzmat lokali gastronomicznych – począwszy od barów mlecznych, barów szybkiej obsługi i barów typu szwedzkiego

Czytaj więcej...

Strona 1 z 114