Etap szkolny VI edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych.

Dnia 15 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny VI edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Elżbieta Zawacka”.W teście wzięli udział uczniowie z klas 4 tb i 3t.Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia niepodległościowego. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Odpowiedzialna: Sabina Bałas- Gąssowska

Dni otwarte WSZiB

Dnia 7 marca 2019r. uczniowie klasy 2b wzięli udział w Dniu Otwartym WSZiB w Krakowie.

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni, a także uczestniczyła w wykładzie - Autoprezentacja – efektywne zarządzanie informacją o sobie, czyli krótka lekcja budowania pozytywnego wizerunku w oczach innych ludzi.Nasi uczniowie wzięli też udział w konkursie wiedzy ekonomicznej, wygrywając drobne upominki. Na spotkaniu obecne było także  Młodzieżowe Biuro Pracy działające przy OHP, które dysponowało ofertami pracy i kursów.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 r. uczniowie klasy 1 ta wybrali się do kina „Kijów”, gdzie odbyło się, zorganizowane przez krakowski IPN i Kuratorium Oświaty w Krakowie, spotkanie edukacyjne z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wysłuchali wykładu dr. Michała Wenklara poświęconego głównie konspiracyjnym oddziałom młodzieżowym oraz obejrzeli fabularyzowany film dokumentalny pt. „Kochankowie z lasu”, w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego. Była to opowieść o trudnej miłości w czasie wojny i pierwszych latach powojennych. Niemiecki nazizm został zastąpiony komunizmem.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w Wieloboju Siłowym

4 marca 2019 r., trwające ponad miesiąc zawody w wieloboju siłowym o mistrzostwo szkoły – zakończone. Udział wzięło 56 uczniów z 7 klas.

KONDYCJĘ – WYTRZYMAŁOŚĆ – SIŁĘ, mogli sprawdzić w następujących konkurencjach: podciąganie na drążku /nachwytem/, padnij – powstań z piłką lekarską 3 kg, podnoszenie ciężarka 10 kg /na przemian prawa - lewa ręka/ i trójskok z workiem sanbag 10 kg. Maksymalny czas przy każdej próbie wynosił 1 minutę i ilość powtórzeń przeliczana była na punkty.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 137