IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Polskiego pt. ,,WSPOMNIENIE O IRENIE SENDLEROWEJ"

13.11.2018r. Przedstawiciele klas maturalnych: Jakub Cichy, Przemysław Prostak oraz  Piotr Kubala wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. ,,WSPOMNIENIE O IRENIE SENDLEROWEJ'' Organizatorem konkursu jest OLIMP SCHOOL, edukacyjna firma z siedzibą w Łodzi, dokąd właśnie odesłaliśmy rozwiązane testy. Udział w konkursie pozwolił nam poznać bliżej biografię damy Orderu Orła Białego. Opiekę nad młodzieżą sprawowała mgr Magdalena Wróblewska.

Czytaj więcej...

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego z „Mitologii”

Trzynasty listopada 2018 rozpoczął się w ZSB „Chemobudowa-Kraków” S.A. pracowicie. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej  technikum  (Aleksander Żołkwa, Konrad Wodecki, Michał, Adam Piątkowski, Jakub Dobrzeniak , Kamil Kluska)  wzięli udział w  IV edycji ogólnopolskiego konkursu polonistycznego z „Mitologii” organizowanego przez OLIMP SCHOOL, firmę edukacyjną, której siedziba mieści się w Łodzi. Z łatwością poradziliśmy sobie  z pytaniami dotyczącymi Herkulesa, Tezeusza i innych bohaterów antycznego świata. Niecierpliwie oczekujemy wyników, gdyż nagrodą główną jest wycieczka do Grecji. Opiekę nad młodzieżą

sprawowała mgr Magdalena Wróblewska.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

8 listopada 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 108 uczniów, oddano 103 ważne głosy i 5 nieważnych. Po podsumowaniu wszystkich głosów komisja ustaliła skład Samorzadu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019.

Czytaj więcej...

Licealiada w piłce ręcznej chłopców

7.11.2018 r. na hali Com Com Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6 odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 21 drużyn, które rywalizowały w 7 grupach. My swoje mecze zagraliśmy z III LO i ZS nr 1. Niestety nie udało nam się awansować do dalszych rozgrywek, niemniej jednak mecze były dla nas cenną lekcją, która pozwoliła nam nabyć doświadczenie w rywalizacji międzyszkolnej. Najlepiej w drużynie zaprezentowali się: Norbert Kawa (bramkarz), Grzegorz Pietrzyk (zdobywca 5 bramek), Damian Przygoński (również zdobył 5 bramek) i kapitan drużyny Tomasz Wojtasik (4 bramki)

Czytaj więcej...

Konferencja inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce –

W Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy w  Warszawie odbyła się Konferencja inaugurująca Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce – European Vocational Skills Week, której głównym celem była promocja szkolnictwa zawodowego.

W trakcie paneli dyskusyjnych eksperci  poruszali  kwestie kształcenia umiejętności dla gospodarki i diagnozowania zapotrzebowania na nie. Równolegle do wystąpień i dyskusji ekspertów  odbyły się targi, w ramach których przedstawiciele szkół zawodowych z 10 branż, beneficjenci Programu Erasmus+, zaprezentowali swoje umiejętności.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 128