czwartek, marzec 21, 2019

Dni Otwarte Szkoły - 16 marca 2019r. oraz 27 kwietnia 2019r.
od godz. 9.00 - 12.00
ZAPRASZAMY młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych !!!!

Zapraszamy do oglądnięcia filmu TVP z cyklu „Dobre, bo polskie” poświęconego firmie "Chemobudowa-Kraków S.A.".

WARUNKI I KRYTERIA ZGŁOSZEŃ

WARUNKI I KRYTERIA ZGŁOSZEŃ DO WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ DLA MŁODZIEŻY

W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH PRZYZAKŁADOWYCH

PBP „CHEMOBUDOWA-KRAKÓW” S.A.

31-953 Kraków, os. Urocze 13

LATA SZKOLNE 2019/2020 – 2021/2022

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 roku (Dz.U. 2017 poz. 610) w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek.

1.    W trakcie postępowania kwalifikacyjnego kandydat może uzyskać maksymalnie – 200pkt.

2.    Minimalna ilość punktów gwarantująca przyjęcie wynosi:

ü  technikum – 55 pkt.

ü  branżowa szkoła I stopnia – 30 pkt.

3.    W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w szkole na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

ü  wynik egzaminu ósmoklasisty,

ü  wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego oraz trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych,

ü  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem,

ü  szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

4.    Przeliczeniu na punkty podlegają trzy wymienione poniżej, a znajdujące się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej obowiązkowe zajęcia edukacyjne:

ü  matematyka,

ü  geografia,

ü  chemia.

5.    Zasady punktacji:

ü  wynik egzaminu ósmoklasisty przedstawiony w procentach z języka polskiego, matematyki – mnoży się przez 0,35,

ü  wynik egzaminu ósmoklasisty przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego – mnoży się przez 0,3,

ü  maksymalna ilość punktów za wyniki uzyskane w trakcie egzaminu ósmoklasisty – 100 pkt.,

ü  liczba punktów możliwa do uzyskania za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych znajdujących się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – 72pkt.,

ü  osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – 28pkt.,

ü  kandydatom zwolnionym z egzaminu ósmoklasisty liczbę punktów ustala się na podstawie przepisów zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji narodowej z dnia 16 marca 2017 r. (Dz.U. 2017 poz. 610).

6.    Przy przeliczaniu na punkty ocen z języka polskiego i trzech podanych w punkcie 4 zajęć edukacyjnych wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, za oceny wyrażone w stopniu:

ü  celującym – przyznaje się po 18pkt.,

ü  bardzo dobrym – przyznaje się po 17pkt.,

ü  dobrym – przyznaje się po 14pkt.,

ü  dostatecznym – przyznaje się po 8 pkt.,

ü  dopuszczającym – przyznaje się po 2pkt.

7.    Za szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej kandydat może otrzymać do 28 punktów, w tym za:

ü  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 7pkt.,

ü  tytuł laureata lub finalisty lub uzyskane wysokie miejsce w zawodach będących konkursami wiedzy, konkursami artystycznymi, zawodami sportowymi o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, ponadwojewódzkim – maksymalnie 18pkt. (szczegółowe zasady przyznawania punktów zawarte w rozporządzeniu Ministra Edukacji narodowej z dnia 16 marca 2017 r. (Dz.U. 2017 poz. 610)),

ü  osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu – 3 pkt.

Wicedyrektor Zespołu Szkół Budowlanych

Przyzakładowych PBP „Chemobudowa-Kraków” S.A.

dr inż. Piotr Kordzikowski