poniedziałek, listopad 29, 2021

Wirtulany spacer po szkole

 

 Wirtulany spacer po szkole

 

Erasmus+II

Erasmus +

„Zawodowo mobilni – praktyki zawodowe 20 uczniów oraz Job shadowing  4 nauczycieli
w hiszpańskich instytucjach” – nowy projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + zakończyła ocenę wniosków złożonych w ramach Akcji 1 w sektorze: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe w roku 2015. Wniosek naszej szkoły został zatwierdzony do realizacji. Beneficjentami tego projektu będzie 20 uczniów kształcących się w zawodach: technik mechanik, technik budownictwa oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz 4 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Realizacja projektu: wrzesień/październik  2016r.

 

 

Kalendarium realizacji projektu

8.02.2016 r. rusza rekrutacja uczniów na wyjazd na praktyki zawodowe w Hiszpanii w ramach kolejnej edycji projektu Erasmus +

Informacje dotyczące kryteriów naboru uczniów znajdują się na tablicy ogłoszeń na I piętrze, natomiast formularze zgłoszeniowe oraz pełna forma regulaminu są dostępne
u koordynatora projektu p. Katarzyny Garguli.

Termin złożenia wypełnionego formularza upływa z dniem 11.03.2016r.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

18.03. 2016 r. Posiedzenie Zespołu Rekrutacyjnego

W dniu 18 marca 2016 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Rekrutacyjnego w składzie:


mgr Beata Głuch – wicedyrektor szkoły – przewodniczący komisji rekrutacyjnej;
mgr Katarzyna Gargula – szkolny koordynator projektu;
inż. Halina Błachacz – specjalista ds. szkolenia praktycznego uczniów.


Posiedzenie zostało poprzedzone okresem składania formularzy zgłoszeniowych przez uczniów. W toku postępowania kwalifikacyjnego Zespół Rekrutacyjny podjął decyzję dotyczącą listy kandydatów zakwalifikowanych do unijnego programu: „Zawodowo mobilni – praktyki zawodowe 20 uczniów oraz job shadowing 4 nauczycieli w hiszpańskich instytucjach”
Lista zakwalifikowanych uczestników programu (wraz z listą rezerwową) znajduje się na tablicy ogłoszeń – I piętro

 

12.04.2016 r. – zebranie z rodzicami uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie Erasmus+


W dniu 12.04.2016 r. odbyło się spotkanie informacyjne wicedyrektora szkoły p. Beaty Głuch i szkolnego koordynatora projektu p. Katarzyną Gargulą z rodzicami uczniów zakwalifikowanych na wyjazd do Hiszpanii. Podczas spotkania przedstawiono rodzicom  główne założenia projektu,  zapoznano zebranych z  wykazem obowiązkowych zajęć przygotowujących do wyjazdu (przygotowanie pedagogiczne od strony osobowej i zawodowej, przygotowanie kulturowe, z przedsiębiorczości i językowe – j. angielski, j. hiszpański), omówiono kwestię dojazdu, ubezpieczenia oraz zaprezentowano w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze atrakcje turystyczne Walencji.

23.04.2016 r. - Inauguracja zajęć przygotowujących do stażu

W dniu 23.04.2016 r. grupa osób zakwalifikowanych na wyjazd do Hiszpanii rozpoczęła zajęcia z przygotowania, które mają na celu przygotowanie młodzieży do wyjazdu na praktyki zagraniczne.  W pierwszym dniu odbyły się lekcje z języka angielskiego, przygotowania pedagogicznego od strony zawodowej i przygotowania pedagogicznego od strony osobowej.

Oficjalnego powitania uczestników projektu dokonał dyrektor szkoły p. Marian Bednarek w obecności koordynatora zewnętrznego p. Dominiki Janas – Pach i szkolnego koordynatora p.  Katarzyny Garguli.  W tym dniu uczniowie otrzymali również materiały biurowe oraz rozmówki Polsko – hiszpańskie. Zostali także poinformowani o harmonogramie zajęć oraz wymaganiach jakie powinni spełniać kandydaci.

11.05.2016 r. - Wizyta w Instytucie Cervattesa

Praktykanci ZSB PPBP „Chemobudowa-Kraków”S.A. odwiedzili dzisiaj (11.05.2016r.) Instytut Cervattesa, na ulicy Kanoniczej. Egzotyczny klimat południowej Hiszpanii objął również tę instytucję, ponieważ spędziliśmy tam słonecznie i  radosne popołudnie. Powitała nas Pani Zofia Jakubowska-Pindel-asystent administracyjny, następnie wzięliśmy udział w lekcji języka hiszpańskiego.
Zgodnie z  oczekiwaniami wymagających uczniów, lekcję przeprowadziła urocza Hiszpanka- Salome, która zniewalającym uśmiechem i temperamentem oczarowała praktykantów.
Kolejnym punktem wizyty była prezentacja Hiszpanii, przeprowadzona przez Panią Zofię. Wiemy już m.in., że Walencja to niezwykłe miasto, które kiedyś  było arcybiskupstwem samego Aleksandra VI- papieża z rodu Borgia.
Niecierpliwie czekamy , aby zwiedzić je osobiście.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały Pani Wicedyrektor Beata Głuch oraz prowadząca zajęcia z przygotowania kulturowego- Magdalena Wróblewska. 

 

 

 

6.09.2016 r. – spotkanie z rodzicami

Na zebraniu omówiono szczegóły dotyczące wyjazdu, zapoznano rodziców regulaminami obowiązującymi podczas pobytu na praktykach, podano informacje dotyczące zakwaterowania, warunków socjalnych, transportu, niezbędnego bagażu, dokumentów, ubezpieczenia.

 

10.09.2016 r. - Wyjeżdżamy na praktyki do Hiszpanii

 

12.09.2016 r.  Witaj Walencjo!!!

Pierwszy dzień pobytu był pełen wrażeń. Zostaliśmy przydzieleni na praktyki i przeszliśmy instruktaż bhp. W godzinach popołudniowych zaliczyliśmy pierwszy spacer ulicami Walencji, który dostarczył nam wielu wrażeń: monumentalne budowle, pomniki, park zacieniony baobabami i palmami. Mieszkamy w ścisłym centrum, a z zabytkowego mostu widzimy bryłę nowoczesnego delfinarium. Zachwyciła nas Halą Targowa i niskie ceny w Consumie. Pełni optymizmu czekamy co pokaże kolejny dzień.

12.09.2016 r.  Witaj Walencjo!!!
Pierwszy spacer ulicami Walencji dostarczył nam wielu wrażeń: monumentalne budowle, pomniki, park zacieniony baobabami i palmami. Mieszkamy w ścisłym centrum, z zabytkowe mostu widzieliśmy bryłę nowoczesnego delfinarium. Zachwycaliśmy się Halą Targową, która w niczym nie przypomina Placu Bieńczyckiego. Ucieszyliśmy się niskimi cenami w Consumie. Pełni optymizmu czekamy co pokaże dzień.

15.09.2016 r.  Pierwsze dni praktyk w Walencji

Rozpoczęliśmy pracę w hiszpańskich warsztatach mechanicznych i na hiszpańskich placach budowy. Like Apartment, Hotel Silken oraz Aiguanova zatrudniają przyszłych techników budownictwa z Polski. Uczniowie remontują apartamenty w centrum Walencji, wykonują prace konserwatorskie w pięciogwiazdkowym hotelu, wykonują prace budowlane związane z wykończeniem wnętrz. Mechanicy praktykują w Elian, Daniel Tello oraz Motor Village. Mimo bariery językowej, kłopotów z dojazdem, dwugodzinną przerwą na sjestę i popołudniowym powrotem do pracy, radzimy sobie doskonale. Hiszpańscy pracodawcy muszą hamować polski zapał i pośpiech, stawiają na dokładność i precyzję. Mechanicy testują samochody na hiszpańskich ulicach, zmieniają klocki hamulcowe, wymieniają oleje i opony, natomiast budowlańcy silikonują wygładzają, szpachlują idt. A to dopiero początek….

 

16.09.2016 r. Nareszcie weekend!!

Tak długo na niego czekaliśmy. Konsekwentni pracodawcy hiszpańscy przedłużali nasz dzień pracy do 19.00! Budowlańcy musieli dokończyć renowację stolarki okiennej, uporządkować miejsca pracy, zmagazynować materiały budowlane na najwyższym piętrze kamienicy, w której remontują mieszkania. Mechanicy samochodowi, ponaglani przez szefów, zmieniali płyny silnikowe, klocki i tarcze hamulcowe w pojazdach, które musiały opuścić warsztaty jeszcze przed sobotą. Po obiadokolacji czekała nas niespodzianka- konkurs na najzabawniejsze zdjęcie zrobione w walenckiej „suchej rzece”. W roku 1957 r. wody rzeki Turii wdarły się do miasta, sięgając dwóch metrów. Rzekę skierowano na południe od miasta, a w suchym korycie utworzono park. Ogrody Turii to niekończące się alejki do spacerów i biegów, boiska piłkarskie i siatkarskie, jeziorka, fontanny, kawiarnie i sklepiki. Park ciągnie się na ok. 12 km i jest bez wątpienia najdłuższym parkiem miejskim Europy. Późnym wieczorem opuściliśmy hostel i ruszyliśmy do suchej rzeki, która miała nam posłużyć jako plener.. Graliśmy o . wysoką stawkę: honor i drobną nagrodę rzeczową. Zdjęcia finalistów publikujemy poniżej.

 

18.09.2016 r.  - Wolny weekend w Walencji

Walencja nocą jest piękna, ale to czego doświadczyliśmy dzisiaj przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Kierownictwo Esmovii zaprosiło całą grupę praktykantów naszej szkoły do Oceanarium. Jest to największy tego typu obiekt w Europie, o łącznej powierzchni 110 000 m² i 42 milionami litrów wody. W akwariach żyją delfiny, rekiny, płaszczki i inne ryby. L'Oceanogràfic posiada wyjątkowy zbiór składający się 45 000 sztuk pochodzących z 500 różnych gatunków. W oceanarium znaleźliśmy nie tylko ryby ale m.in. słonie morskie, morsy, białuchy, pingwiny czy żółwie. Najbardziej podobał się nam pokaz delfinów. To naprawdę bardzo inteligentne stworzenia. Budynki Ciudad de las Artes y las Ciencias, czyli Miasto Sztuki i Nauki zostały zaprojektowane przez Felixa Candelę, jednego z najsłynniejszych architektów na świecie, rodem z Walencji. Nasze najpiękniejsze zdjęcie publikujemy na stronie, dla tych, którzy uznali, że nie warto się starać o wyjazd.

 

18.09.2016 r. 

W niedzielę odwiedziliśmy walenckie El Museu de lesCiènciesPríncipe Felipe. To olbrzymie muzeum nauki i techniki XXI wieku, w którym zaskoczyły nas interaktywne wystawy naukowe, gdzie zwiedzający mogą brać czynny udział w eksperymentach.Tomek i Aleks robili operację na żywym organizmie, Maciek usiłował chwycić znikająca sprężynkę, drugi Tomek zachwycił się zaczarowanym lustrem, w którym tyło się lub szczuplało na życzenie, Pani Gargula przeraziła się siły tornado, a Pani Wróblewska nie pozwalała się odciągnąć od wylęgarni kurcząt. To fascynujące, ile zawdzięczamy potędze ludzkiego rozumu, choć czaszka człowieka wygląda tak krucho na tle innych gatunków (patrz zdjęcie) Kolejnym punktem świątecznego dnia było Wielkie oko L'Hemisfèric, które kryje w sobie planetarium i kino IMAX .Fascynujący film w 4D pochłonął nas bez reszty. Mikrokosmos i najnowsze rozwiązania technologiczne przyćmiły pozytywne doświadczenia związane z przejażdżką kajakiem. Popołudnie postanowiliśmy spędzić na plaży, bawiliśmy się doskonale, mierząc się z wysoką falą. Jakby tego było mało , po obiadokolacji postanowiliśmy rozegrać mecz piłki nożnej (przezornie zakupiliśmy sobie piłkę walenckiej drużyny). Nie żałowaliśmy sił, potu, krwi i łez. Musieliśmy wyłonić zwycięzców. Nawet Szymon zagrał „na poważnie”. Mistrzem Praktyk zostali: Maciek, Aleks i Piotrek-gratulacje.

 

19.09.2016 r.

Nie lubię poniedziałku. Ale już jest za nami. Z nowymi przydziałami czynności ruszyliśmy do pracy. Budowlańcy szpachlowali i gipsowali. W innym miejscu praktyk demontowali bojler i zabezpieczali ścianę, malowali klatkę schodową i wygładzali ścianę. Mechanicy wymieniali misę olejową, lakierowali zderzak, uczestniczyli w wymianie rozrządu. Najdłużej pracowali Konrad i Mateusz. Spóźnili się nawet na obiadokolację. Trudno nam zaakceptować te hiszpańską sjestę. Gdyby tak zostać w zakładzie w czasie gorącego południa i wyjść z pracy dwie godziny wcześniej?? To niemożliwe. Musimy dostosować się do pracodawców, dla których sjesta to „rzecz święta”.

 

21.09.2016 r.

W dniu 21.09.2016 r. po kolacji młodzież wraz z opiekunami udała się na walencką plażę by rozegrać mecz piłki nożnej w systemie pucharowym. Walka była zacięta, z dużą ilością piachu i przyjemnej bryzy od strony morza. Pomysł zajęć na plaży wziął się z obserwacji hiszpańskiej młodzieży jednej z pobliskich szkół, która w ten sposób uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego. Dalsze rozgrywki zostały przeniesione na piątek z uwagi na prośby zawodników powodowane szlifowaniem formy.

 

22.09.2016 r.

W czwartek wieczorem wybraliśmy się do Cafe del Duente – małego baru z przytulna atmosferą na koncert flamenco w wykonaniu profesjonalnego zespołu. Mieliśmy możliwość obejrzenia prawdziwego show. Zachwyciły nas niewiarygodne możliwości głosowe artystów, przepiękna gra na gitarze, i oczywiście stroje i taniec artystów. Bardzo szybko minął nam czas. Wróciliśmy do hostelu o 12.30 w nocy, trochę zmęczeni, ale zafascynowani tutejszym folklorem. Musimy szybko się zregenerować, bo jutro czeka nas kolejny dzień praktyk.

 

22.09.2016 r.

W dniu 22.09.2016 r. p. Katarzyna Gargula i p. Paweł Rybak wraz z przedstawicielką Esmovii p. Olą odwiedzali uczniów na praktykach. Nauczyciele dotarli do Krystiana i Maćka w hotelu Silken Puerta de Valencia, Piotra i Tomka w Motor JR Valle oraz Łukasza i Szymona w Sarquavitae. Wszyscy pracodawcy chwalili naszą młodzież, ich wysokie kwalifikacje oraz chęć do pracy i zaangażowanie. W następnych dniach przewidziane są kolejne wizyty.

 

24 – 25.09.2016 r. Weekend w Walencji

Koniec tygodnia upłynął nam pod znakiem odpoczynku. W sobotę korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na plażę, gdzie każdy na swój sposób spędzał czas wolny. Było opalanie się, kąpiel w morzu, spacer po promenadzie w poszukiwaniu kebaba, zagraliśmy również kolejny mecz w piłkę nożną. Odbyliśmy także wycieczkę szlakiem stadionów piłkarskich. Widzieliśmy Estadio Mestalla – klubu Valencia FC oraz Estadi Ciutat de Valencia – klubu Levante UD.

 

25.09.2016 r.

W niedzielę 25.09.2016 r. wybraliśmy się do Bioparku W Walencji. Biopark to zoo nowej generacji, położony w Parku Cabecera, przy Avenida Pio Baroja. Zwierzęta żyją tu w warunkach bardzo przypominających ich naturalne środowisko. Dzięki temu odwiedzający mogą zobaczyć prawdziwe zwierzęta na wolności w bezpośredniej bliskości. Zoo mające ponad 10 ha zostało podzielone na strefy, w których żyją zwierzęta z różnych stron świata, m.in. sawannę, Madagaskar i Afrykę. Mieszka tu ponad 50 gatunków zwierząt, w tym: słonie, zebry, żyrafy, nosorożce, lwy, goryle, hieny, strusie i wiele innych.

 

Podczas ostatniej niedzieli udaliśmy się do Polskiej Wspólnoty Katolickiej w Walencji (Hiszpania) prowadzonej przez Księży z Towarzystwa Chrystusowego Dla Polonii Zagranicznej. Uroczy kościółek znajduje przy Plaza del Rosario 4. Księdzem opiekującym się Polonią jest Czesław Piela który przyjął na serdecznie i ciepło. Po mszy świętej był czas na wspólne zdjęcie oraz zaproszenie na wspólny mecz piłki nożnej.

 

26.09.2016 r.

W poniedziałek 26.09.2016 r. uczniowie odbywający staż w Walencji spotkali się z koordynatorka p. Olą w biurze Agencji Esmovia. Głównym celem tego zebrania było podsumowanie pierwszych dwóch tygodni praktyk i omówienie dotychczasowych doświadczeń.

 

28.09.2016 r.

W dniu 28.09.2016 r. opiekunowie grupy odwiedzili stażystów w ich miejscu pracy. Wiele miłych i ciepłych słów usłyszeli od właścicieli firmy daniel Tello o Arturze i Talleses Lomar o Marcinie.

 

30.09.2016 r.

W piątek 30.09.2016 r. nauczyciele opiekujący się grupą w Walencji odwiedzili uczniów mający praktyki w firmie Delian. Przy remoncie apartamentu w ścisłym centrum miasta mogli zobaczyć przy pracy Michała, Aleksego, Norberta i Przemka. Uczniowie w mieszkaniu tynkowali ściany, kładli gładzie gipsowe oraz malowali ściany.

 

01.10.2016 r,

Sobota 1.10.2016 r. stała pod znakiem aktywności fizycznej. W tym dniu mieliśmy zorganizowany Bike Tour. Na wypożyczonych rowerach zobaczyliśmy miasto z innej perspektywy. Przejechaliśmy Walencję od Miasteczka Sztuki i Nauki po Biopark, podziwiając miejsca wypoczynku mieszkańców oraz infrastrukturę sportową – boiska, siłownie, place zabaw dla dzieci, siłownie.

 

04.10.2016 r.

We wtorek 4.10.2016 r. nauczyciele odwiedzili uczniów na praktykach w miejscu ich pracy. Michał i Tomek z firmy Aiquanova remontowali klatkę schodową w zabytkowej kamienicy, a Mateusz i Konrad z Like Apartment wykonywali prace w jednym z apartamentów firmy. Hiszpańscy pracodawcy chwalili naszych uczniów za ich fachowość i zaangażowanie.

 

05.10.2016 r.

Chłopcom tak bardzo podoba się w Walencji na praktykach, ze postanowili w ramach podziękowań zaprosić dyrektora Esmovii p. Marię Angeles Ruiz Gamez, dyrektora administracyjnego p. Angelo Vito D 'andrea i opiekunkę projektu ze strony hiszpańskiej p. Olę na uroczystą kolację. Nasi goście przyjęli zaproszenie i w dniu dzisiejszym mogliśmy się poczuć gospodarzami. Dzień wcześniej ustaliliśmy menu i zrobiliśmy zakupy, a od rana zaczęły się przygotowania. Postanowiliśmy, że choć w części będą to polskie dania. Były ziemniaki opiekane z koperkiem, schab pieczony z kminkiem w sosie własnym, mizeria ze śmietaną, sałatka z pomidorów z cebulką i kompot z jabłek. Zadbaliśmy również o dekorację stołu, były świece oraz fantazyjnie przez Tomka K. ułożone serwetki. Dania serwowali Tomek P. i Konrad W., którzy wcielili się w rolę kelnerów. Nasi goście byli bardzo zaskoczeni miłym przyjęciem, szczególnie ujęła ich serdeczność oraz pomysłowość i zaangażowanie chłopców. Pomimo odmiennych kulinarnych kultur gościom do gustu przypadły polskie potrawy.

 

5.10.2016 r.  Esmovia – spotkanie końcowe

W środę 5.10.2016 r. odbyło się spotkanie końcowe młodzieży przebywającej na stażu w Walencji z przedstawicielką Agencji p. Olą. Celem jego było podsumowanie doświadczeń zawodowych, kulturowych i językowych. Uczestnicy po zatwierdzeniu wypełnionych dokumentów otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie oraz pamiątkowe koszulki.

 

06.10.2016 r.

W dniu 6.10.2016 r. odbyła się już ostatnia wizyta nauczycieli w miejscu praktyk uczniów. Tym razem opiekunowie odwiedzili Mateusz i Konrada w firmie Sedamovil. Wiele ciepłych słów o pracy naszych uczniów, ich zaangażowaniu i fachowości usłyszeli od ich pracodawcy.

 

9.10.2016 r. – powrót do domu

Dwudziestu uczniów naszej szkoły, po miesięcznym pobycie w Hiszpanii powróciło do domu.

 

21.10.2016 r. – spotkanie z rodzicami

Na zebraniu z rodzicami szkolny koordynator projektu upowszechnił informację dotyczącą wyjazdu oraz zaprezentował w postaci prezentacji multimedialnej materiał dokumentujący pobyt młodzieży w Hiszpanii. Pozostali rodzice mieli możliwość  zapoznania się z filmem  z pokazem najciekawszych zdjęć. Film dostępny był na szkolnym korytarzu.

Link do filmu: https://youtu.be/lwsZOJsPZ3w

 

29.11.2016 r. - Dzień Hiszpański

W dniu 29 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień Hiszpański. Po powrocie z praktyk zawodowych w Walencji w ramach projektu Erasmus + „Zawodowo mobilni – praktyki zawodowe 20 uczniów i job shadowing 4 nauczycieli w hiszpańskich instytucjach” uczniowie opowiedzieli o swoim pobycie, przygotowaniach i wrażeniach z wyjazdu. Całość dekoracji stanowiły plakaty przygotowane przez młodzież uczestniczącą w wyjeździe. W krótkim programie artystycznym starali się oni przybliżyć ten piękny kraj. W programie wystąpiły w tradycyjnych strojach hiszpanki, prawdziwy torreador, kucharz, piłkarz oraz malarz - artysta. Osoby te zapoznały nas ze zwyczajami i osobliwościami tego odległego kraju. Uroczystość  przeplatana była  filmami przedstawiającymi corridę, święto La Tomatina oraz przepędzanie byków w Pampelunie. Uczniowie zostali zapoznani z kuchnią hiszpańską,  mogli dowiedzieć się co to paella, poznali hiszpańskich malarzy (El Graco, Velazquez, Goya, Picasso, Dali, Miro)  i zobaczyli ich obrazy, mogli skosztować hiszpańskich bananów i mandarynek oraz dowiedzieć się coś o znanym klubie piłkarskim FC Barcelona. Program został zakończony muzyką wywodzącą się z Andaluzji w południowej Hiszpanii o nazwie flamenco. Film z flamenco zawierał fragmenty występu, którego młodzież miała okazję zobaczyć podczas pobytu w Walencji. Podczas Dnia Hiszpańskiego uczniom naszej szkoły została przedstawiona także prezentacja multimedialna z pobytu w Hiszpanii, pokazująca pracę, jak również  wypoczynek praktykantów w tak pięknym miejscu. A jakie korzyści wynieśli uczestnicy projektu Erasmus + z wyjazdu? Tego można była się dowiedzieć z filmiku, który został nagrany z udziałem 20 naszych stażystów.  Każdy z uczestników musiał do kamery powiedzieć  o korzyściach wynikających z jego wyjazdu, które według niego były najważniejsze. Dzień Hiszpański pokazał wszystkim, że wyjazd na praktyki był udany, obfitował w wiele wrażeń i warto było wziąć w nim udział.  Na zakończenie uczestnicy odebrali z rąk p. dyrektor Beaty Głuch i szkolnego koordynatora projektu p. Katarzyny Garguli certyfikaty i dyplomy potwierdzające udział  w praktykach zawodowych w hiszpańskiej Walencji. W imprezie wzięli udział: jako prowadzący Tomasz Kasza i Mateusz Stec oraz Tomasz Piszczek, Dagmara Guzik, Wiktoria Toruńska, Klaudia Łuczak, Klaudia Michalik, Maciej Noga, Norbert Opałka,  sprzęt nagłaśniający obsługiwali: Michał Sobczyk oraz Filip Kwater.

Za całość Dnia Hiszpańskiego odpowiedzialna była Katarzyna Gargula.

 

Konkurs na ulotkę promującą szkołę i wyjazd do Hiszpanii

14 grudnia 2016 r. zakończyło się głosowanie jury na najciekawszą ulotkę promującą szkołę i wyjazd na praktyki zagraniczne do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +. Jurorzy, czyli grono pedagogiczne spośród 10 prac finałowych wyłoniło laureatów konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Anna Sentyrz z klasy 4Ta, drugie Sylwia Kolec z klasy 1Tb, natomiast trzecie miejsce zajął Szymon Żarnecki z klasy 3Tb, który był uczestnikiem wyjazdu na praktyki w hiszpańskiej Walencji.

 

Artykuł prasowy opublikowany w "Głosie Nowej Huty"